İADE, DEGİŞİM VE GENEL KOŞULLAR

Siparişinizi, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde kullanmadığınız ve ürün ya da ambalajını (satılabilirliğini) bozmadığınız sürece iade edebilirsiniz. Teslim edilen hasarlı ürünün bir resmi, teslimattan sonraki 8 saat içinde [email protected] e-postaya gönderilmelidir , ya da 0(216) 379 06 58 bilgilendirmeniz gerekmektedir. Ürünlerimizi tarafınızdan hasar görürse iade kabul edilmemektedir.

14 gün içerisinde [email protected] adresine sipariş numaranız ve ilgili ürün kodu ile birlikte iade sebebinizi belirten bir e-posta gönderebilir, ya da +90 (216) 379 06 58 numaralı telefondan bu isteğinizi iletebilirsiniz. Bu aşamadan sonra, teslimat adresinize yönlendirilecek; paket ve içeriğindeki tüm doküman (garanti belgesi, fatura, sevk irsaliyesi, kargo teslim fişi vb.) ile birlikte teslim ederek ….. firmasından karşı ödemeli olarak bize ulaştırabilirsiniz. Bu noktada sizden ricamız, ürünü olduğunca sağlam ve hasara uğramayacak bir şekilde paketlemenizdir. Ürününüzün bize ulaşmasına müteakip, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanım hatası gibi nedenlerden kaynaklanan kesin bir aksaklık tespit edilmediği takdirde, tercih etmiş olduğunuz ödeme şekline göre ürün bedeli bankanıza iade edilecektir.

Dilerseniz teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade taleplerinizi mağazalarımız vasıtasıyla da iletebilirsiniz. Bu durumda iade etmek istediğiniz ürünü, beraberinde gelen fatura, irsaliye vb. tüm yasal evraklarla birlikte, size en uygun Elite Sandalye mağazasına götürmeniz ve internet kanalıyla aldığınız ürünü iade etmek istediğinizi bildirmeniz yeterlidir. Bu aşamadan sonra mağazamız tarafından iade edeceğiniz ürün teslim alınarak inceleme için merkezimize iletilecek ve eğer iade koşullarında olumsuz bir durum bulunmuyorsa, iadeniz 14 gün içerisinde, ödeme şeklinize göre yapılmış olacaktır.

Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, Elite Sandalye elitesandalye.com tarafından iade alınamayacaktır.

Kimi ürünlerin iadesi, belirli şartlar nedeniyle uygun görülmediği sürece mümkün olamayacağından, müşterilerimizden bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz. Teslimat sırasında arızalı ya da ayıplı çıkan ürünler dışında, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek.

Özel ölçülerde hazırlanan ve ithal edilen ürünlerde, kampanya ve promosyon ürünlerinde de ürünün iadesi alınamamakta; müşterilerimiz bu şartları kabul ederek alışverişini gerçekleştirmektedir.

İade edilen ürün, öncelikle elitesandalye.com bünyesindeki servis tarafından incelenecektir ve tüm koşullara uygun olduğu tespit edildiğinde, 3 ila 7 iş günü içersinde uygulamaya girecek iade işlem süresi başlatılacaktır.
Kurumsal alımlarla ilgili not: İade edeceğiniz ürünün faturası şirket adına düzenlenmiş ise, iadenizi, şirketinizin kargo ücretini dâhil etmeden(ürün birim fiyatı + KDV) keseceği iade faturası ile göndermeniz gerekmektedir.

İade talepleriniz yalnız elitesandalye.com. merkezinden karşılanabilmektedir, bu yöndeki isteklerinizi lütfen [email protected] adresine veya +90 (216) 379 06 58 numaralı telefona bildiriniz.

GENEL KOŞULLAR

  • BİRİM FİYATLARDA KDV DAHİL DEĞİLDİR.
  • YAZILAN ÜRÜNLERİN DIŞINDA HERHANGİ BİR ÖLÇÜ VE İSKELET DEĞİŞİKLİĞİ İSTENDİĞİ TAKDİRDE, ÜRETİM FARKI YANSITILMASI GEREKEN ÖZELLİKLERDE, ÜZERİ FİYAT DEĞERLENDİRİLMESİ YAPILIR.
  • ÜRÜNLERİMİZDE STANDART ANA RENK RAL KODU SİYAH DIŞINDA DİĞER RAL RENKLERDE, KROMAJ VE KAPLAMA FİYATLAR FARKLILIK GÖSTERİR.
  • ÜRÜNLER DEPO TESLİMDİR. SADECE İST/ANADOLU YAKASI OLDUĞUNDA HİZMET VERİLMEKTEDİR. İST/AVRUPA YAKASI VE DİĞER İLLER MÜŞTERİ TARAFINA AİTTİR.
  • TEKLİFİMİZ 5 GÜN SÜREYLE GEÇERLİDİR.

  • ÜRÜN TESLİM SÜREMİZ, SİPARİŞ ÖDEME TARİHİNDEN İTİBAREN BAŞLAMAKTADIR.

  • ÜRÜN TESLİMAT SÜREMİZ MÜŞTERİNİN KUMAŞ KODU, RAL KODU VE/VEYA İP KODU SEÇTİKTEN SONRA BAŞLAMAKTADIR.

  • TERMİN SÜREMİZ ÜRÜN ADETİNE VE İŞÇİLİĞİNE DAİR BELİRLENİP MÜŞTERİYE BİLGİ VERİLİR.

  • PAKETLEME İŞLEMELERİ TUTARA DAHİL DEĞİLDİR. SADECE STREÇLEME TARAFIMIZA AİTTİR.